Warsztaty bożonarodzeniowe

Klimat Świąt Bożego Narodzenia można było poczuć podczas warsztatów świątecznych zorganizowanych dla dzieci z grup: Kropeczki, Smerfy, Skrzaty uczęszczających do Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Świat Dziecka” w Siewierzu, rodziców tych dzieci oraz członków Stowarzyszenia Art-Eco plus z Siewierza. Zajęcia odbyły się 8 grudnia 2023 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej PIWOŃ. W warsztatach brało udział około 50 osób. Celem warsztatów było rozbudzenie aktywności wśród wszystkich uczestników, odczuwanie więzi emocjonalnej z rodziną, wzmocnienie wzajemnych relacji w rodzinie opartych na szacunku, akceptacji i miłości, rozwijanie zdolności i aktywności umysłowej. Wszyscy z zapałem wykonywali piękne ozdoby, stroiki, kartki świąteczne, aniołki, gwiazdki, bombki, choinki itp. wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności.
W miłej i świątecznej atmosferze rodzice wraz z członkami Stowarzyszenia odkrywali swoje talenty i razem z dziećmi zamieniali się w małych artystów. Ta wspólna praca pozwoliła wszystkim uczestnikom poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Mali wiekiem, ale wielcy eko-sercem” nr projektu: 2022-3-PL01-ESC30-SOL-000097905.